Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.9.07 - Žilina - hobby drezury

22. 9. 2007

Drezury v Žilině

Obrazek

Dne 22.9. se v jezdecké stáji v Žilině, kterou vlastní paní Kunová pořádaly menší drezurní závody. Na programu byly čtyři soutěže. Účastníků sice nebylo mnoho, ale bylo se určitě na co dívat. Funkci rozhodčí pro všechny úlohy vykonávala Zuzana Střebáková (3. z drezurního mčr mladých jezdců). Všichni účastníci si odváželi dekorativní floty, malé ceny a snad i dobré pocity ze svých výkonů.

Jako první byla na programu úloha DU/2003, což je vlastně úvodní dětskou úlohou, tato soutěž byla vypsaná pro koně a jezdce bez omezení a startovních dvojic bylo celkem pět. Tuto úlohu nejlépe zajela Veronika Ondrová se sedmnáctiletou huculkou Sajkou, která předvedla jaké kvality má i tak malý koník. Na druhém místě skončila dvanáctiletá Karolína Šimáčková s klisnou Ženevou. Tato jezdila sedlala v této soutěži celkem dva koně, ještě valacha A1/1 Ibiška, s kterým se však dopustila jednoho omylu a tak skončila na 5.místě, ale i tak zajela úlohu na 50%. Za zmínku také stojí moc hezký výkon dvojice ze Smečna (myslím :D), která nebyla jako jedna z mála domácí, nepamatuju si jméno jezdce, ale koník se jmenoval Quebec a tato dvojice skončila na 3.místě.

Obrazek <- Karolína Šimáčková - Ibišek

Sajka - vítězka hned dvou soutěží ->Obrazek

Obrazek<- Karolína Šimáčková - Ženeva

Jako další byla na programu soutěž č.2, což byla drezurní úloha P1 vypsaná pro děti do 10 let nebo mladé koně, této soutěže se zúčastnil rekordní počet dvou účastnic. Mezi touto konkurencí zvítězila Karolína Šimáčková s mladou a nadějnou poničkou Letničkou, dvojice je opravdu sehraná a předvedla moc pěknou jízdu. Ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět ani Verča Ondrová s huculským valachem Edou, který má tak trochu svojí hlavu, ale vítězství jim uniklo jenom o chlup.

Obrazek<- Vítězná jízda Káji Šimáčkové a Letničky.

Veronika Ondrová a Eduard (zvaný Eda) ->Obrazek

Pak následovala polední hodinová pauza na oběd...mňam...mňam!! :))

A pokračovalo se v závodění, následovala úloha L0, té se zúčastnilo 5 dvojic, ale jen 2 jezdkyně, Dita Kunová totiž jela úlohu hned se čtyřmi koňmi. Také úlohu vyhrála se svým nejlepším koněm Ibiškem, se kterým podala velmi dobrý výkon. Na druhém místě byla s klisnou Ženevou, třetí se umístila cizí jezdkyně :) s Quebeckem. V této úloze dělal asi největší potíže kontracval, jak jsme mohli vidět.

Obrazek <- Dita Kunová a Ženeva

Vítězka soutěže - Dita Kunová a Ibišek->Obrazek

Obrazek<- Quebeckova ukázková jízda!

Dita Kunová - Reclipse ->Obrazek

Obrazek<- Ukázkové foto - Dita Kunová a Cilka

Poslední úlohou tohoto dne byla úloha P5 vypsaná pro všechny pony a jezdce bez omezení. Zúčatnily se 3 dvojice a prvenství pro sebe znovu získala huculka Sajka, tentokráte však s jezdkyní Fančou Čermákovou, druhé místo po velmi pěkném a stylovém výkonu získala jezdkyně Bára (příjmení mi vypadlo :D) s huculkou Pergie ze Smečna (v úloze se bohužel dopustila malého omylu) a na třetím místě skončila Dita Kunová s velmi temperamentní černou huculkou Cilkou.

Obrazek<- Krásnou jízdu předvedla Bára a Pergie, dvojice ze Smečna.

Počasí velmi přálo, po celý den krásně svítilo sluníčko!

Obrazek<- Edíkovi se závody moc líbily :)

(c): Foto fotila Pavlína Posekaná